VOX ADWGB

16,980.00 ден

Категорија Smart TV
Дијагонален екран 42 инчи
Серија ADWGB
Тип екран Direct LED slim
Резолуција на екран Full HD (1920×1080)
Одговор на слика 60 Hz
Тип на тјунер DVB-T2/C/S2
Технологија PVR, Android, Direct LED backlight, Dolby Audio, DVB dekoder (T2/C/S2), Full HD resolution
Wi-fi Да
Андроид верзија Android 9.0
Моќ на звучниците 2 x 8W RMS
Преостанато Dolby Digital, Hotel Mode, Sleep Timer, Miracast, PVR
Нето тежина 5.6 kg
Класа на енергија G
Smart Да
Поврзувачи 2 x HDMI, 2 x USB, 2 x Antenna Input, AV input, Cl, SPDIF out Optical, LAN
Тип на стојачи Нозе
Vesa стандард 100 x 100
Димензии на уредот со држач (ШxВxД) 955x657x194 mm
Димензии на уредот без држач (ШxВxД) 955x537x80 mm
Бојата Црна
Вкупна тежина 7.5 kg
Гаранција 3 години
Дименѕије спкованог апарата (ШxВxД) 1060x625x126 mm
ПЛАЌАЈТЕ БЕЗБЕДНО СО
  • Visa Card
  • MasterCard
Категории: , ,

Опис

PVRPVR
Опција која ја снима содржината што корисникот ја гледа и ја зачувува во дигитален формат на USB стик или на надворешен хард диск за да има пристап до вашата омилена содржина во секое време.
AndroidAndroid
Проектот со отворен код Андроид е оперативен систем за паметни ТВ базирани на Linux, развиен од Google. Им овозможува на корисниците да гледаат и слушаат содржина по свој избор и во секое време.
Direct LED backlightDirect LED backlight
Претставува позадинско осветлување емитувано од LED диоди дистрибуирани по целата должина зад екранот. Предноста на ова еднообразно задно осветлување е високо ниво на контраст, како и високо ниво на осветленост.
Dolby AudioDolby Audio
Dolby Audio користи напредни технологии за обработка за да создаде динамично звучно искуство што дава дополнителна длабочина на звукот.