Продажба!

SENCOR Кафемат SCE 5000BK

3,480.00 ден

 • Боја: црна
 • Приклучна сила: 900 W
 • Идеален за подготовка на 14 шолји кафе одеднаш
 • Тежина: 1,8 кг
ПЛАЌАЈТЕ БЕЗБЕДНО СО
 • Visa Card
 • MasterCard

Опис

 • Идеален за подготовка на 14 шолји кафе одеднаш
 • Боја: црна
 • Опција за подготовка на чај
 • 2.1 литри резервоар за вода
 • Стаклен котел (2,1 л) со практичен капак за затворање
 • Рачка  со изолација од топлина
 • Контрола на интензитетот на аромата
 • Лесно се чисти
 • Должина на кабелот за напојување: 87 см
 • Димензии (Д x Ш x В): 240 x 230 x 362 милиметри
 • Тежина: 1,8 кг
 • Опција за користење филтри за хартија за еднократна употреба (големина 4)
 • Заклучен вентил за затворање со капаче кое веднаш го запира пијалакот од капење кога се отстранува котелот
 • Anti-slip ногарки
 • Заштита од прегревање
 • Приклучна сила: 900 W
 • 2 години гаранција