Lenovo Yoga Slim 9 14ITL5 Shadow Black Leather

106,900.00 ден

Intel Core i7-1165G7 (4C / 8T, 2.8 / 4.7GHz, 12MB)/

16GB Soldered LPDDR4x-4266/ 1TB SSD M.2 2280 PCIe NVMe/

14″ FHD (1920×1080) IPS 400nits Glossy, 2D Glass, 100% sRGB, Multy Touch + Camera 720p with E-Camera shutter/

Backlight Keyboard/ Stereo speakers, 2W x2, Dolby® Audio

1,29kg/ 24m. Warranty/ Windows 10 Home

ГРАТИС добивате:

Lenovo Yoga 14-inch Sleeve

Lenovo ThinkPad Ultraslim USB DVD Burner

ПЛАЌАЈТЕ БЕЗБЕДНО СО
  • Visa Card
  • MasterCard

Опис

 

Останете брзи и во тек

Со Lenovo Yoga Slim 9 добивате совршена комбинација на перформанси, високо ниво на одговорност, подолго траење на батеријата и

неверојатни визуелни слики.

Создаден во корелација на Lenovo и Intel®со цел да обезбеди врвно корисничко искуство со еднаков квалитет

како за секојдневните обврски така и за сите професионални задачи.

Со големата LPDDR4X меморија од 16GB и solid-state дискот од 1TB, Yoga Slim 9i е подготвен да извршува повеќе задачи истовремено

и да работи на тешки и исцрпувачки програми со часови. Воедно нуди извонредна конекција со Intel® WiFi 6 и три Thunderbolt™ 4 порти за поврзување со најновите и најдобрите периферни уреди.

   
 

 

   
Луксузен за секој милиметар

Yoga Slim 9i го заслужува своето име со ултра елегантниот дизајн и прецизно обработениот алуминиум. Неговата метална рамка е поврзана за црна рачно изработена обвивка од оригинална кожа. Процесот на обвиткување има 20на чекори на склопување и тестирање и овозможува кожата да го задржи својот оригинален изглед и природните несовршености кои го прават секој лаптоп уникатен. За дополнителна форма и функција тука е стаклениот multi-touch touchpad кој подржува Precision TouchPad (PTP).

   
   
 

Паметно се прилагодува на Вас

Сега можете да го стартувате лаптопот побрзо од кога било со едноставно отворање на капакот и со најавување преку

алатката за препознавање на лице благодарение на инфрацрвената (IR) веб камера на Yoga Slim 9i и Windows Hello опцијата.

Исто така камерата има нова подобрена карактеристика со која Ви овозможува преку електричен поклопец

да ја исклучите за поголема приватност и безбедност.

   
   
 

Создаден за долги патеки

Интелигентното ладење ги оптимизира перформансите за да го продолжи животниот век на батеријата – а кога батеријата е при крај,

технологијата за брзо полнење може да ја наполни батеријата за кратко време.

Уживајте во брзото полнење и добрите перформанси без да се грижите за прегревање и оптоварување на системот.

Опцијата за брзо полнење заедно со зголемениот капацитет на батеријата ја намалува температурата на системот за време на полнењето што резултира со намален шум на вентилаторот и зголемен век на траење на компонентите.