GORENJE RK6191EW4 самостоен комбиниран фрижидер

21,480.00 ден

Енергетска класа: A+

Бруто капацитет: 320 l

Тип на апарат: Самостоен

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 59,2 cm

ПЛАЌАЈТЕ БЕЗБЕДНО СО
  • Visa Card
  • MasterCard

Опис

Технички карактеристики

Енергетска класа: A+

Врата: Емајлиран челик

Боја: Бела

Боја на апаратот: Бела

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Прилагодливи ногарки: 2

Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60 cm

Климатска класа: N, ST

Број на ѕвездички: ****

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 320 / 314 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 208 / 206 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 112 / 108 l

Капацитет на замрзнување: 5 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 23 h

Механичко управување

CrispZone фиока за зеленчук

FrostLess: Помало собирање на мраз во замрзнувачот

ЛЕД осветлување

4 стаклени полици

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња без држач

Полици на вратата на ладилникот: 2 полици на вратата

Флексибилен сад за јајца (8×)

SpaceBox – голема фиока за замрзнување (38 л)

Простор за замрзнување: 3 фиоки

1 стаклена полица

1 класичен сад за лед

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,78 kWh

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 284 kWh

Бучност: 38 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 185 × 59,2 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 191 × 70 cm

Нето тежина на апаратот: 56 kg

Бруто тежина на апаратот: 58 kg

Приклучна моќ: 90 W

Осигурувач: 10 A

Код: 735799

EAN Код: 3838782407628