GORENJE R6295W самостоен ладилник

19,480.00 ден

Енергетска класа: А
Бруто капацитет: 285 l
Тип на апарат: Самостоен
Димензии (ШxВxД): 60 × 143,5 × 62,5 cm
ПЛАЌАЈТЕ БЕЗБЕДНО СО
  • Visa Card
  • MasterCard

Опис

Технички карактеристики

Енергетска класа: А

Врата: Метална врата

Боја: Бела боја

Боја на апаратот: Бела

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Прилагодливи ногарки: 2

Климатска класа: SN, N, ST, T

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 285 / 284 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 285 / 284 l

Механичко управување

Декоративен капак

Осветлена внатрешност

5 стаклени полици

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Полици на вратата на ладилникот: 3 полици на вратата, 1 сад со капак

Фиока за зеленчук: 1 фиока за зеленчук

2 сада за јајца (6×)

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,49 kWh

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 178 kWh

Бучност: 40 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 143,5 × 62,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 150,5 × 71 cm

Нето тежина на апаратот: 53,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 56 kg

Приклучна моќ: 80 W

Осигурувач: 10 A

Код: 363629

EAN Код: 3838942767050