Продажба!

GORENJE NRK6202AXL4 самостоен комбиниран фрижидер

33,480.00 ден

Енергетска класа: A++
Бруто капацитет: 353 l
Тип на апарат: Самостоен
Димензии (ШxВxД): 60 × 200 × 59,2 cm
ПЛАЌАЈТЕ БЕЗБЕДНО СО
  • Visa Card
  • MasterCard

Опис

Технички карактеристики

Енергетска класа: A++

Боја: Сива металик

Отвoрање на врата: Лево/десно отворање на врата

Ногарки: 2

Прилагодливи ногарки: 2

Slot-in: Можност за поставување на апаратот во кујнски отвор широк 60 cm

Климатска класа: SN, N, ST, T

Број на ѕвездички: ****

1 компресор

Вкупен бруто/нето капацитет: 353 / 331 l

Волумен на разладниот дел: бруто/нето: 243 / 235 l

Волумен на замрзнувачкиот дел: бруто/нето: 110 / 96 l

Капацитет на замрзнување: 12 kg/24h

Издржливост при прекин на електрична енергија: 17 h

Тип на дисплеј: ЛЕД дисплеј

Аларм за отворена врата

Звучен и светлосен сигнал при превисока температура во разладниот дел: бел сигнал

NoFrost Plus

IonAir со Multiflow 360° функција

CrispZone фиока со контрола на влажноста: голема фиока за зеленчук со регулација на влажноста

Интелигентен систем на помнење (AdaptTech ладење)

Фукнција за брзо замрзнување (FastFreeze)

Штедлива програма (EcoMode)

ЛЕД осветлување на кровот

5 стаклени полици

Држач за шишиња

Полица за шишиња на вратата: Сад за шишиња со држач

Полици на вратата на ладилникот: 3 полици на вратата

Флексибилен сад за јајца (8×)

Convert FreshZone

SpaceBox – голема фиока за замрзнување (38 л)

Простор за замрзнување: 3 фиоки

Потрошувачка на енергија kWh/24h: 0,68 kWh

Предвидена годишна потрошувачка на енергија: 248 kWh

Бучност: 38 dB(A)re1pW

Димензии (ШxВxД): 60 × 200 × 59,2 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 64 × 206 × 70 cm

Нето тежина на апаратот: 64 kg

Бруто тежина на апаратот: 66 kg

Приклучна моќ: 70 W

Осигурувач: 10 A

Код: 736286

EAN Код: 3838782425011