GORENJE MO20A3W

5,980.00 ден

Електронско управување

Функција SmartDisplay  Дефиниран старт на готвење

Повеќе начини на готвење

Димензии (ШxВxД): 45,1 × 25,7 × 34,3 cm

2 години гаранција

ПЛАЌАЈТЕ БЕЗБЕДНО СО
  • Visa Card
  • MasterCard

Опис

Карактеристики

 

_products/features/icon - AquaClean

AquaClean

Автоматско чистење без детергент

Внатрешноста на рерната можете многу лесно да ја исчистите со програмата AquaClean. Сè што треба да направите е да наполните стаклен или глинен сад отпорен на висока температура со вода, да го ставите во микробранова печка и да ја изберете програмата AquaClean. Резултатот од оваа програма ќе биде пареа која ќе ги омекне маснотиите на страните на микробрановата печка. Кога програмата ќе заврши, едноставно избришете ја внатрешноста на рерната со влажна крпа.

_products/features/icon - ChildLock

ChildLock

Секогаш на безбедна страна
Микробрановата печка може лесно да се заклучи за да се спречи невнимателна употреба.
_products/features/icon - EasyClean

EasyClean

Чистење со еден потег
Мазната внатрешност без испакнатини и жлебови овозможува лесно чистење. За чистење на микробрановата печка, доволно е еден потег на влажна крпа низ внатрешноста.
_products/features/icon - Микробранови

Микробранови

Микробранови за брзо готвење

Микробрановите се електромагнетни бранови кои го активираат движењето на молекулите на водата во храната. Овие движења генерираат енергија што ја загрева, готви или одмрзнува храната. Благодарение на брзото и ефикасно навлегување на микробрановите во храната, садовите се подготвуваат многу побрзо отколку со традиционалните методи на готвење.

_products/features/icon - Безбедносен прекинувач

Безбедносен прекинувач

Безбедноста на прво место
Безбедносниот прекинувач обезбедува безбедно користење на микробрановата печка. Ако се отвори врата додека работи програмата, таа автоматски ја прекинува програмата.
_products/features/icon - SmartDisplay

SmartDisplay

Напреден ЛЕД дисплеј
Елегантниот и јасно распореден ЛЕД дисплеј ви овозможува да го гледате процесот на готвење или загревање во микробрановата печка. Тајмерот дава точни информации за тоа колку време останува до крајот на готвењето или загревањето, како и кои грејни тела се вклучени.
_products/features/icon - Неопходно брзо загревање

Неопходно брзо загревање

Неопходно брзо загревање
Овозможувајќи брзо загревање на храната со активирање со еден допир, функцијата SmartStart ќе се покаже како исклучително едноставна и при рака кога сакате бргу да го загреете оброкот.
_products/features/icon - SoftMelt

SoftMelt

Еден, два… чоколадо!
Автоматската програма SoftMelt нежно ќе стопи чоколадо или путер, на константна температура, создавајќи идеални услови за топење, без горење.
_products/features/icon - StartDelay

StartDelay

Одложен почеток на работа
Оваа функција ви овозможува да го сетирате времето кога сакате микробрановата печка да почне да работи. На тој начин, свежо подготвената храна ќе биде готова кога ќе посакате.
_products/features/icon - StayWarm

StayWarm

Без проблеми со гостите што доцнат
Автоматската програма StayWarm ја загрева храната на константна температура од 70˚C сѐ додека не дојде вистинското време за послужување.
_products/features/icon - Загревање садови

Загревање садови

Послужете го совршениот оброк во удобноста на вашиот дом
Друга интересна автоматска програма е загревањето садови. Кога ќе ја изберете оваа програма, таа ќе почне да го загрева садот и на тој начин ќе спречи губење на вкусот на храната и ќе обезбеди вкусна храна при секој залак.
_products/features/icon - Тајмер

Тајмер

Одбројување
Сите микробранови печки од Gorenje ви овозможуваат да поставите одбројување од 30 до 60 минути, во зависност од моделот. Екранот на тајмерот јасно го прикажува преостанатото време до крајот на процесот на готвење.
_products/features/icon - EcoMode

EcoMode

За заштеда на енергија
Во случај на долго отсуство од вашиот дом или ако сакате да бидете повеќе еколошки свесни, можете да го вклучите економичниот режим во кој екранот е исклучен. На овој начин можете да заштедите до 40% енергија во режим на подготвеност.
_products/features/icon - Параметри за звук

Параметри за звук

Исклучете го звукот

Микробрановата печка ви овозможува да ја прилагодите јачината на звучните сигнали. Кога ви треба тишина, на пример кога вашето дете спие, сепак можете да користите микробранова печка која нема да емитува никаков звук ако ги исклучите звучните сигнали. Можете повторно да ги вклучите подоцна.

_products/features/icon - StepBake

StepBake

До совршена храна во 2 или 3 чекори

Можете да готвите во чекори со рачно програмирање на неколку чекори во процесот на готвење. На пример, во првиот чекор можете да изберете посилна работа на микробрановата во однос на грилот, а во вториот чекор можете да го изберете спротивното, додека во третиот чекор можете да ја изберете само функцијата за грил за да добиете крцкава кора. Кога ќе го вклучите режимот StepBake, микробрановата печка автоматски ќе ги промени избраните чекори и повеќе нема да треба да правите ништо.

Технички карактеристики

Боја: Бела боја

Лакирана

Врата: Стакло

Материјал на челната плоча: Пластика

Начин на отварање на вратата: Копче

Отвoрање на врата: Лево

Волумен: 20 l

Нивоа на моќност на микробрановата печка: 5

Максимална моќност на микробрановата: 800 W

Технологија на продуцирање на микробранови: Стандардна технологија (HVT)

Начин на распределба на микробрановите: Ротирачка чинија

Електронско управување

Начин на управување: Копче, Копче

Дисплеј за прикажување на времето

Паметно управување

Можност за исклучување на екранот

Звучен сигнал: Можност за исклучување (Off option)

Часовен опсег (min): 60 min

Комбинирано греење: Микробранови

Брзо и автоматско одмрзнување (За време и тежина)

AquaClean функција

Автоматско мени

Број на меморирани програми: 11

Дефиниран старт на готвење

Заклучување за заштита од деца

Сигурносен прекинувач

Ротирачка стаклена чинија

Димензија на ротирачката чинија: 27 cm

Димензии (ШxВxД): 45,1 × 25,7 × 34,3 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 48,2 × 29,4 × 38,6 cm

Нето тежина на апаратот: 10,8 kg

Бруто тежина на апаратот: 12,5 kg

Потрошувачка на електрична енергија во режим на мирување: 1 W

Приклучна моќ: 1.280 W

Осигурувач: 8 A

Код: 733236

EAN Код: 3838782176517