-12%

DE LONGHI Кафемат ECAM 23.460.B EX4

30,680.00 ден

– Притисок: 15 Bar
– Капацитет на канистерот за вода 1,8 l
– Капацитет на мелницата за кафе 250 g
– Капацитет на канистерот за млеко 0,6 l

ПЛАЌАЈТЕ БЕЗБЕДНО СО
 • Visa Card
 • MasterCard

Опис

 • Боја: црна
 • Контролна табла со дисплеј од 2 реда за текст
 • Припрема на еспресо и капучино со едно притискање на копчето
 • De Longhi LatteCrema систем: одличен микс на кремасто капучино со густа млечна пења, на перфектна температура
 • Интегрирано автоматско чистење на делот за подготовка на млекото кое ќе ви овозможи веднаш да го одложите канистерот со млеко во фрижидер по употребата
 • 16 јазици на дисплејот
 • Подготовка на 6 различни пијалоци (Espresso, Espresso Lungo, Long, Cappuccino, hot milk и hot water за чај)
 • Со интегрирана мелница за кафе со 13 степени на мелење, но има и можност за користење на претходно мелено кафе
 • 3 степена на арома: mild, standard и strong
 • X2 функција за дупло еспресо или еспресо лунго
 • Подготовка до две чаши на кафе со едно вклучување
 • Отстранливи делови за лесно одржување и чистење
 • Димензии (WxDxH) 238x430x345 mm
 • Тежина 9.7 кг
 • Моќност 1,450 W
 • Волтажа (V~Hz): 220/240~50/60
 • Притисок: 15 Bar
 • Капацитет на канистерот за вода 1,8 l
 • Капацитет на мелницата за кафе 250 g
 • Капацитет на канистерот за млеко 0,6 l
 • Прилагодлив диспанзер за кафето 92-142 mm
 • Енергетска класа А
 • Гаранција 2 години